Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021 r.

Jenin, 21.11.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę Intronizacyjną, rozpocznie się w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  3. III Diecezjalne Spotkanie Kobiet w sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej pod hasłem: „Rola kobiety w Kościele” odbędzie się w najbliższą sobotę. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, przygotowujący nas do świąt Narodzenia Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej za tydzień będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wieńców adwentowych i opłatków wigilijnych. Wieńce adwentowe do poświęcenia stawiamy przed ołtarzem przed rozpoczęciem Mszy świętych.
  5. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  6. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od przyszłej niedzieli rozprowadzać przy wyjściu z kościoła opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiary na potrzeby naszej parafii, oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 7 złotych, a za dużą – w wysokości 20 złotych.
  7. Zbiórka do puszek na pomoc migrantom będzie miała miejsce dzisiaj przy wyjściach z kościoła.
  8. W przedsionku kościoła będą zbierane dzisiaj wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z uchwałą Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej każda katolicka rodzina mieszkająca w Jeninie jest zobowiązana co roku przekazać 50 złotych na sprzątanie kościoła.
  9. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1710 złotych, a do puszek w ramach akcji „Solidarni z Libanem” – 495 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content