Ogłoszenia duszpasterskie 5.09.2021 r.

Jenin, 5.09.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej. Msza święta z obrzędem poświęcenia ziarna siewnego i nasion będzie odprawiona o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  3. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie.
  4. Obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  5. Spotkanie dla młodzieży klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie miało miejsce za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie. Młodzież uczestniczy w spotkaniu razem ze swoimi rodzicami.
  6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym w Jeninie.
  7. Wspólnota małżeńska Winnica Pańska zaprasza na rekolekcje do Rokitna „Bliżej Maryi – bliżej siebie, czyli kto rządzi w naszym małżeństwie?”, które odbędą się od 17 września (piątek – godz. 17) do 19 września (niedziela – godz. 15). Koszt (noclegi z wyżywieniem) wynosi 170 złotych od osoby. Bliższe informacje można otrzymać w zakrystii.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
  9. W związku z beatyfikacją Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć specjalny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” zatytułowany „Prymas i Róża” w cenie 10 złotych.
  10. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.

 

Skip to content