Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 r.

Jenin, 18.07.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne. W sprawach pilnych należy udawać się do parafii w Bogdańcu lub telefonować pod numer: 95/751-00-38.
  2. Kolonia w Szklarskiej Porębie, zorganizowana przez naszą parafię, rozpoczyna się w najbliższy wtorek. Wyjazd dzieci nastąpi o godz. 9 sprzed kościoła w Jeninie.
  3. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, przypada wspomnienie Św. Krzysztofa,  patrona kierowców i podróżujących. Po zakończeniu każdej Mszy św. za tydzień odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych, zaparkowanych w okolicach kościołów.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy również I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ogłoszony przez papieża Franciszka.
  5. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą za tydzień zbierać do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi i nawałnic w Polsce i w Europie.
  6. W poprzednią niedzielę zebraliśmy na dalszy remont kościoła w Jeninie na tacę 1660 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary wpłacane na parafialny rachunek bankowy.
  7. W domu parafialnym został zamontowany nowy piec gazowy centralnego ogrzewania. Całkowity koszt instalacji wyniósł 16.200 złotych. Pieniądze na nową inwestycję pochodziły z ofiar składanych przez parafian na tacę w niedziele i święta.
  8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.
Skip to content