Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021 r.

Jenin, 13.06.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zgodnie z obecnymi przepisami w kościołach podczas liturgii może być zajętych 50 procent miejsc siedzących. Do obowiązujących limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Natomiast od najbliższej niedzieli zostają zniesione w całej Polsce dyspensy od uczestnictwa w liturgii Mszy świętych w niedziele i święta nakazane. Dlatego od przyszłej niedzieli każdy wierzący posiada obowiązek udziału w Eucharystii w niedziele i święta pod grzechem śmiertelnym.
  2. Uroczystości związane z odpustem ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej rozpoczynają się w dniu jutrzejszym. Szczegółowy program uroczystości w Rokitnie jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  3. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  4. W piątek, 18 czerwca, przypada uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, głównej Patronki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Obchody centralne, połączone z pielgrzymką parafialnych kół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, rozpoczną się w najbliższą niedzielę o godz. 11.
  5. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  6. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii pw. Najśw. Zbawiciela przy ulicy Niemcewicza 35 w Gorzowie. Nauki w dni powszednie będą głoszone o godz. 19.
  7. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
Skip to content