Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 r.

Jenin, 30.05.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Nasza parafia organizuje kolonię letnią dla dzieci w Szklarskiej Porębie w dniach od 20 lipca do 1 sierpnia. Dzieci mogą skorzystać z bonu turystycznego. Zapisy przyjmują Mirosława Jach i Anna Milaniak. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię odbędzie się jutro w domu parafialnym o godz. 17.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w dni powszednie od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18.
  3. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  5. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu obowiązuje niedzielny porządek Mszy świętych. Parafialne obchody uroczystości Bożego Ciała odbędą się w całości na placu przy domu parafialnym. Uroczysta suma zostanie odprawiona przy ołtarzu polowym o godz. 12.30, a następnie rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy rozmieszczonych na placu. Liczba osób, które mogą uczestniczyć we Mszy polowej i procesji, jest nieograniczona. Osoby starsze będą miały zapewnione miejsca siedzące.
  6. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8. Osoby chore należy zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.
  7. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  8. Msza pierwszych sobót miesiąca z Komunią św. wynagradzającą zostanie odprawiona o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  9. W ostatnich dniach zakupiliśmy do kościoła w Jeninie organy cyfrowe nowej generacji Viscount Vivace 40 z dwoma manuałami i klawiaturą nożną w cenie 9 tysięcy złotych. Środki na zakup instrumentu pochodzą z ofiar składanych na tacę w drugie niedziele każdego miesiąca i z wpłat na nasz parafialny rachunek bankowy. Natomiast parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i wspólnota Żywego Różańca ufundowały do kościoła   nowy paschał. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content