ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021 r.

Jenin, 23.05.21

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Nabożeństwa majowe będą odprawiane od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. W środę, 26 maja, przypada Dzień Matki. W tym dniu modlimy się za nasze matki zarówno żyjące, jak i te, które odeszły od nas do wieczności.
 3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. Okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze do najbliższej niedzieli.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 6. Parafialne obchody uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa odbędą się w całości z zachowaniem przepisów sanitarnych na placu przy domu parafialnym. Za przygotowanie ołtarza i nagłośnienie są odpowiedzialni Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii oraz parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Brzózki do dekoracji ołtarzy zapewnia Nadleśnictwo. Natomiast prosimy, aby ołtarze na Boże Ciało przygotowali parafianie mieszkający przy następujących ulicach:
 • ołtarz pierwszy – ulica Gorzowska numery parzyste od nr 52 do nr 100 (w celu przygotowania ołtarza należy zgłosić się do p. Moniki Kaniowskiej);
 • ołtarz drugi – Osiedle Przylesie (należy zgłosić się do p. Jadwigi Szafraniec);
 • ołtarz trzeci – ulica Wojska Polskiego (należy zgłosić się do p. Tadeusza Huszakowskiego);
 • ołtarz czwarty – ulica Gorzowska numery nieparzyste od nr 51 do nr 99 (należy zgłosić się do p. Ireny Kwiatkowskiej-Śliwki).
 1. W poprzednią niedzielę na pomoc sanktuarium w Jakubowie zebraliśmy do puszek 830 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content