Ogłoszenia duszpasterskie 4.04.2021 r.

Jenin, 4.04.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zgodnie z obowiązującymi obecnie limitami w kościołach naszej parafii podczas liturgii może przebywać jednocześnie: w kościele w Jeninie – 14. wiernych, w kościele w Chwałowicach – 9. wiernych, a w kościele     w Lubczynie – 8. wiernych oraz osoby posługujące.
  2. Jutro, w drugi dzień świąt wielkanocnych, w naszej parafii obowiązuje niedzielny porządek Mszy świętych. Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego.
  3. Dzisiejsze święto rozpoczyna okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi jest w naszej parafii codziennie. Przystąpienie do spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św. w czasie wielkanocnym jest obowiązkiem każdego wierzącego.
  4. W najbliższych dniach przypada 10. rocznica Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, w naszej parafii. Okolicznościowa Msza dziękczynno-błagalna będzie odprawiona w piątek, 9 kwietnia, o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego oraz patronalnym świętem Caritas. Ofiary zbierane do puszek za tydzień będą przeznaczone na działalność charytatywną.
  6. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie.
  7. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać prasę katolicką. Tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” zawierają artykuły dotyczące tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa oraz rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. Świąteczne numery czasopism kosztują 6 złotych.
Skip to content