Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 r.

Jenin, 28.03.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zgodnie z obecnie obowiązującymi limitami w kościołach naszej parafii podczas liturgii może przebywać jednocześnie: w kościele w Jeninie – 14. wiernych, w kościele w Chwałowicach – 9. wiernych, a w kościele w Lubczynie – 8. wiernych oraz osoby posługujące.
  2. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na Wielki Tydzień i święta wielkanocne jutro od godz. 17.
  3. Okazja do spowiedzi wielkopostnej będzie miała miejsce w naszej parafii we wtorek według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – od godz. 17 do 17.30, w kościele w Lubczynie – od godz. 17.30 do 18 i w kościele w Jeninie – od godz. 18 do 18.30.
  4. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek będzie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18. Następnie przeniesiemy Najśw. Sakrament do bocznego ołtarza i rozpocznie się adoracja do godz. 21.
  5. Liturgię Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i obrzędem Komunii św. rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 18. Natomiast po zakończeniu liturgii rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 21. W tym dniu obowiązuje wiernych post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.
  6. W tym roku również nie odbędzie się uroczyste poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościołach. Natomiast pobłogosławienia świątecznego stołu należy dokonać w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rano w swoich domach. Stosowny obrzęd znajduje się na naszej parafialnej stronie w Internecie. Można także skorzystać z transmisji z poświęcenia  w sobotę o godz. 11 w TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Wspólna modlitwa  z biskupem oraz gest błogosławieństwa przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domach do pobłogosławienia.
  7. Msza Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z obrzędem poświęcenia wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych zostanie odprawiona o godz. 18.
  8. Msza rezurekcyjna w kościele w Jeninie będzie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6. Nie będzie natomiast za tydzień Mszy św. o godz. 8.
  9. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
  10. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą dzisiaj przy wyjściu rozprowadzać paschaliki na stół wielkanocny i na groby naszych bliskich, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Za paschalik składamy ofiarę w wysokości 15 złotych.
Skip to content