Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021 r.

Jenin, 14.03.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W piątek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła Świętego. Msza święta ku jego czci będzie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18, a następnie parafialny zastęp Rycerstwa Świętego Michała Archanioła poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek nie obowiązuje wierzących wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Obecny rok został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem Świętego Józefa.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w koś-ciele w Jeninie.
  3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii.
  4. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą przy wyjściu rozprowadzać paschaliki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Za paschalik składamy ofiarę w wysokości 15 złotych. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć ozdobne palmy na Niedzielę Palmową.
  5. Ministranci będą dzisiaj rozprowadzać prasę katolicką. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” zawierają artykuły poświęcone osobie Świętego Józefa i rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Czasopisma kosztują 6 złotych.
Skip to content