Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021 r.

Jenin, 31.01.21

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z obrzędem poświęcenia świec i gromnic będą odprawiane w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 17 i w kościele w Jeninie – o godz. 18. We wtorek obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z tym po zakończeniu Mszy świętych odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  2. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie rozbierać dekoracje świąteczne w kościele w środę o godz. 16.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie od środy do soboty od godz. 17.30 do 18.
  4. Odwiedziny chorych w ich domach rozpoczną się w piątek o godz. 8. Chorych, którzy chcą przystąpić do sakramentów świętych, należy zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.
  5. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.
  6. Msza św. pierwszych sobót miesiąca z Komunią wynagradzającą będzie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na działalność hospicjów. W poprzednią niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zebraliśmy do puszek 800 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  8. Składam podziękowania wszystkim, którzy przed tygodniem włączyli się w pomoc rodzinie poszkodowanej przez pożar, oraz wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas i parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za przeprowadzenie akcji charytatywnej. Serdeczne wyrazy podziękowania także pracownicom przedszkoli w Jeninie i w Bogdańcu oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z Chwałowic i z Jenina.
  9. Ministranci przy wyjściu z kościoła będą dzisiaj rozprowadzać tygodniki katolickie, w których znajdują się m.in. artykuły ukazujące rolę zakonów we współczesnym świecie. Tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” kosztują po 6 złotych.
Skip to content