Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r.

Jenin, 20.12.20

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na święta Bożego Narodzenia jutro o godz. 17.
  2. Okazja do spowiedzi adwentowej będzie miała miejsce we wtorek według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 17, w kościele w Lubczynie – o godz. 17.30 oraz w kościele w Jeninie – o godz. 18.
  3. W czwartek, 24 grudnia, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zachowujemy polskie i katolickie obrzędy oraz zwyczaje. W gronie najbliższych zasiadamy do wieczerzy, którą rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa. Następnie składamy sobie nawzajem najlepsze życzenia, dzieląc się opłatkiem.
  4. Msze pasterskie w Wigilię Bożego Narodzenia będą odprawiane według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30 oraz w kościele w Jeninie – o godz. 24. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterek będą przeznaczone na diecezjalny Fundusz Ochrony Dziecka i Matki. W Mszach pasterskich  uczestniczymy w tym roku przestrzegając obowiązujących limitów i norm sanitarnych.
  5. Msze święte w pierwszy, drugi i trzeci dzień świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego.
  6. Opłatki wigilijne w kompletach będą rozprowadzane dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
  7. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 1290 złotych. „Bóg zapłać” również za wpłaty na parafialny rachunek bankowy.
Skip to content