Ogłoszenie duszpasterskie 29.10.2020 r.

Jenin, 29.11.20

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18. Rozłóżmy w tym roku przystępowanie do sakramentu pokuty na cały czas Adwentu, korzystając z różnych okazji do spowiedzi, również w parafiach gorzowskich.
  2. Odwiedziny chorych w ich domach rozpoczną się w piątek o godz. 8. Chorych, którzy przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia chcą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię świętą, należy zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.
  3. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.
  4. Msza pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP z Komunią wynagradzającą będzie odprawiona w sobotę o godz. 18.
  5. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie odbędzie się w przyszłą niedzielę. W poprzednią niedzielę na utrzymanie Seminarium Duchownego zebraliśmy na tacę 600 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z okazji wypominek.
  6. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od dzisiaj rozprowadzać opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na potrzeby naszej parafii, i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 6 złotych, a za dużą – w wysokości 15 złotych. Opłatki i świece będą rozprowadzane we wszystkie niedziele Adwentu w każdym kościele naszej parafii, od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie, natomiast w Lubczynie również w domu Państwa Mazurczyków w budynku starej szkoły.
  7. Ministranci przy wyjściu będą rozprowadzać prasę katolicką. Tygodnik „Gość Niedzielny” jest sprzedawany razem z kalendarzem na przyszły rok, natomiast tygodnik „Niedziela” razem z płytą z tekstem 33-dniowych rekolekcji. „Gość Niedzielny” i „Niedziela” kosztują po 6 złotych, a miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” – 5 złotych.
Skip to content