Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 r.

Jenin, 27.09.20

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. We wtorek, 29 września, przypada uroczystość odpustowa w kościele parafialnym w Jeninie. Obchody rozpoczną się o godz. 17.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez parafialny zastęp Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Następnie o godz. 18 rozpocznie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła i zostanie odprawiona suma odpustowa. Uroczystości będzie przewodniczył ks. dr Andrzej Szewciw z Gorzowa.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie miała miejsce od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18.
 3. W czwartek, 1 października, rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa będą odprawiane w kościele parafialnym w Jeninie w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.
 4. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” i parafialnej Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po nabożeństwie różańcowym.
 5. Rodziny, które zamieszkały na naszym terenie w tym roku, proszone są o zapisanie się do naszej parafii w kancelarii parafialnej. Biuro parafialne  w październiku będzie czynne w czwartki i w piątki od godz. 19 do 19.30.
 6. Odwiedziny osób chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8. Chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej, należy zgłosić do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.
 7. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18, następnie odprawimy nabożeństwo różańcowe, po którym Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 8. Kurs przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji dla narzeczonych, prowadzony przez Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich, odbędzie się od piątku do niedzieli w parafii pw. NMP Królowej Polski przy ulicy Żeromskiego w Gorzowie.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna odbędzie się w najbliższą sobotę. Początek pielgrzymki przy ołtarzu polowym – o godz. 10.
 10. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
 11. Msza pierwszych sobót miesiąca z Komunią wynagradzającą zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 13. Obrzęd poświęcenia różańców dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 14. Zbiórka do puszek na pomoc imigrantom na wyspie Lesbos odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła. W poprzednią niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego zebraliśmy do puszek 420 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content