Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020 r.

Jenin, 9.08.20

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Biuro parafialne jest czynne w czwartki i w piątki od godz. 18.30 do 19.
  2. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu obowiązuje niedzielny porządek Mszy świętych. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej diecezji. Uroczystość Matki Bożej Zielnej jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  3. W związku z uroczystością Wniebowzięcia NMP i 100. rocznicą zwycięskiej Bitwy Warszawskiej wywieszamy na naszych domach flagi maryjne i biało-czerwone.
  4. W sobotę podczas uroczystości odpustowych Biskup Diecezjalny ogłosi kościół seminaryjny w Gościkowie-Paradyżu sanktuarium Matki Bożej Paradyskiej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 17.
  5. W poprzednią niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego zebraliśmy na tacę 530 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content