Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 r.

Jenin, 7.06.20

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych i katecheza dla dzieci i rodziców odbędą się we wtorek o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  2. W czwartek, 11 czerwca, obchodzimy uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z tym, że w tym roku nie możemy zorganizować jednej wspólnej parafialnej procesji do czterech ołtarzy, dlatego w święto Bożego Ciała odbędą się procesje dookoła kościoła po każdej Mszy św. Dekorujemy jednocześnie nasze domy. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  3. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po   Mszy św.
  4. Biuro parafialne będzie czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej Mszy św. o godz. 18.
  5. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego odbędzie się w sobotę, 13 czerwca, w kościele w Chwałowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Następnie o godz. 12 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła i rozpocznie się suma odpustowa. Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Kanonik Gabriel Stożek, proboszcz parafii w Bogdańcu.
  6. Trwa kolejny etap remontu kościoła parafialnego w Jeninie, polegający na wymianie elewacji zewnętrznej świątyni, drzwi i schodów. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych.
  7. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
Skip to content