Zalecenia duszpasterskie w czasie pandemii   

Zalecenia duszpasterskie w czasie pandemii 

 

  1. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podczas liturgii nie może uczestniczyć w kościele w Jeninie więcej niż 27 wiernych + osoby posługujące, w kościele w Chwałowicach – 18 wiernych + osoby posługujące, a w kościele w Lubczynie – 16 wiernych + osoby posługujące.
  2. Uczestnikami liturgii mogą być tylko osoby nie mające żadnych objawów wskazujących na możliwość zakażenia koronawirusem. Każdy wierny posiada obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu oraz w ich otoczeniu, także podczas trwania obrzędów liturgicznych.
  3. Wszyscy wierzący mogą w dalszym ciągu korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  4. Istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w konfesjonale: w kościele w Jeninie od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18, a w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie – w niedziele i święta przed Mszą św. Konieczne jest jednak zachowanie przez osoby spowiadające się zasad dezynfekcji oraz obowiązku zasłonięcia twarzy maseczką.
  5. Odwołane są odwiedziny chorych w domach z okazji pierwszych piątków miesiąca. Istnieje natomiast możliwość indywidualnych odwiedzin chore-go po uprzednim umówieniu się pod numerem telefonu: 95/751-01-81.
  6. Nie należy odkładać chrztu świętego dzieci. Biuro parafialne jest obecnie nieczynne, ale można umówić się telefonicznie lub przybyć do domu parafialnego bezpośrednio po zakończeniu wieczornego nabożeństwa  w celu załatwienia wszelkich formalności. Chrzest może być udzielony   w czasie Mszy św. lub poza Mszą św. z zachowaniem zasad sanitarnych   i limitu 27 osób obecnych podczas obrzędu.
  7. W związku z tym, że obecnie jest niemożliwe organizowanie wesel, zachęcam do zaplanowania zawarcia sakramentu małżeństwa w gronie najbliższych po uprzednim załatwieniu wszystkich formalności w biurze parafialnym, bez konieczności zorganizowania zbędnego i kosztownego wesela.
  8. Uroczystości pogrzebowe nadal są ograniczone do obrzędów jedynie przy grobie z zachowaniem dystansu i limitu 50 osób, nie wliczając celebransa, usługujących i pracowników firmy pogrzebowej.
  9. Wierni mogą w miarę możliwości wpłacać ofiary na uregulowanie bieżących rachunków parafialnych oraz utrzymanie organisty na rachunek ALIOR BANK O/GORZÓW WLKP. 85 2490 0005 0000 4610 9596 7170.

 

Ksiądz Proboszcz

Skip to content