Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020 r.

Jenin, 26.04.20

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podczas liturgii nie może przebywać w kościele w Jeninie więcej niż 15 wiernych + osoby posługujące, w kościele w Chwałowicach – 11 wiernych + osoby posługujące, a w kościele w Lubczynie – 8 wiernych + osoby posługujące.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przy konfesjonale będzie od obecnego tygodnia od wtorku do soboty od godz. 17.30 do 18. Konieczne jest jednak zachowanie zasad dezynfekcji i obowiązek zasłonięcia twarzy maseczką.
  3. W środę, 29 kwietnia, obchodzimy święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane od najbliższego piątku w kościele w Jeninie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.
  5. W związku z obecną sytuacją epidemiczną nie będzie w tym tygodniu odwiedzin w domach chorych zgłoszonych na stałe. Istnieje natomiast możliwość indywidualnych odwiedzin chorego w domu po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
  6. W sobotę, 2 maja, obchodzimy przeniesioną z niedzieli uroczystość NMP Królowej Polski. Msza święta w sobotę zostanie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 18.
  7. W przyszłą niedzielę jest obchodzony w całym Kościele Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, który rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
Skip to content