Ogłoszenia duszpasterskie 5.04.2020 r.

Jenin, 5.04.20

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w kościele w Jeninie od wtorku do czwartku o godz. 18.
 2. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. podczas stanu epidemii istnieje wyłącznie w domu parafialnym po uprzednim telefonicznym umówieniu się pod numerem: 95/751-01-81.
 3. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy pilne należy załatwiać telefonicznie.
 4. Msza Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w kościele w Jeninie o godz. 18.
 5. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i obrzędem Komunii św. rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 18.
 6. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę obowiązuje wierzących post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.
 7. Msza Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będzie odprawiona w Wielką Sobotę w kościele w Jeninie o godz. 18.
 8. W Wielką Sobotę nie będzie w naszych kościołach obrzędu poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Każda rodzina natomiast odmówi modlitwę w swoim domu na początku śniadania w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Odpowiedni obrzęd znajduje się na naszej parafialnej stronie w Internecie.
 9. Msze święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawione w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Jeninie – o godz. 6 i o godz. 12.30, w kościele w Chwałowicach – o godz. 9.30 i w kościele w Lubczynie – o godz. 11.
 10. Ofiary zbierane na tacę w pierwszy dzień świąt wielkanocnych będą przeznaczone na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie. Osoby, które nie będą uczestniczyć we Mszy św. w kościele, mogą przekazać ofiarę na parafialny rachunek bankowy. Natomiast ofiary na sprzątanie kościoła w wysokości 50 złotych na rok od rodziny należy wpłacać pani Ludwice Łyszkowskiej.
 11. Ozdobne świece wielkanocne można nabyć dzisiaj przy wyjściu, składając ofiarę w wysokości 15 złotych. Świece stawiamy na świątecznym stole i na grobach swoich bliskich.

 

      Piąte przykazanie kościelne brzmi: „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”.

Nasza Parafia oprócz charakteru duchowego posiada również wymiar materialny. Gromadzimy się w naszych kościołach, wyremontowanych często   z wielkim trudem dzięki ofiarności wiernych. Do dóbr doczesnych Parafii  należy także dom parafialny, w którym znajduje się świetlica dla dzieci „Radosna” i magazyn żywności dla potrzebujących. W naszych kościołach i w domu parafialnym gromadzimy się na Eucharystii i modlitwie, podczas wspólnych spotkań, a także w celu formowania przyszłych pokoleń ludzi wierzących oraz udzielania pomocy ubogim.

W związku z zaistniałą sytuacją, związaną z epidemią, bardzo prosimy o wsparcie finansowe naszej Parafii w celu opłacenia bieżących rachunków. Ofiary można wpłacać na konto parafii: ALIOR BANK O/GORZÓW WLKP. 85 2490 0005 0000 4610 9596 7170. Zebranymi środkami zarządzać będzie Rada Parafialna.

Darowizny w ten sposób przekazane na cele kultu religijnego, każdy podatnik może odliczyć w zeznaniu rocznym PIT. Prosimy o rozpowszechnienie tych informacji wśród swoich bliskich.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

Skip to content