Ogłoszenia duszpasterskie 5.01.2020 r.

Jenin, 5.01.20

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w święto Trzech Króli będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kredę i kadzidło w pakietach będzie można nabyć przy głównym wejściu do kościoła, składając ofiarę na potrzeby naszej parafii, natomiast wodę zabrać ze sobą w przyniesionym przez siebie naczyniu. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na misje. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 2. Porządek odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
 • we wtorek (7 stycznia) – ulica Akacjowa;
 • w środę (8 stycznia) – ulice Orzechowa, Nowa i Malinowa;
 • w czwartek (9 stycznia) – Lubczyno (od nr 1 do 1c), ulice Lipowa i Polna;
 • w piątek (10 stycznia) – Słoneczna i Ogrodowa.

Początek kolędy – o godz. 16.

 1. Odwiedziny kolędowe w sobotę będą miały miejsce w Chwałowicach od nr 1 do nr 38. Początek kolędy – o godz. 9. Rodziny, które w ostatnich latach z różnych powodów nie przyjmowały odwiedzin kolędowych, jeśli chcą uczynić to w tym roku, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.
 3. Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
 4. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich oraz stowarzyszeń istniejących w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15 w domu parafialnym. Spotkanie przygotowuje trzecia róża różańcowa.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 6. Spotkanie noworoczne dla seniorów, organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, odbędzie się dzisiaj o godz. 15 w sali wiejskiej w Chwałowicach.
 7. Spotkanie opłatkowe parafialnych wspólnot „Przyjaciół Paradyża” rejonu gorzowskiego odbędzie się dzisiaj o godz. 16 w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.
Skip to content