Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019 r.

Jenin, 29.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msza dziękczynna na zakończenie roku i nabożeństwo ekspiacyjne jako wynagrodzenie za profanację świątyni zostaną odprawione w kościele w Jeninie we wtorek, 31 grudnia, o godz. 18.
 2. W środę, 1 stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w Nowy Rok będą odprawione w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 9.30, w kościele w Lubczynie – o godz. 11 oraz w kościele w Jeninie – o godz. 12.30 i o godz. 18. Nie będzie Mszy św. o godz. 8. Uroczystość Bożej Rodzicielki jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Rozpocznijmy kolejny rok naszego życia w przyjaźni z Bogiem i z Bożym błogosławieństwem.
 3. Odwiedziny kolędowe odbędą się w tym tygodniu według następującego porządku:
 • w czwartek (2 stycznia) – ulica Wojska Polskiego (początek od przejazdu kolejowego);
 • w piątek (3 stycznia) – Osiedle Przylesie i Zielona Dolina.

Początek kolędy – o godz. 16. Rodziny, które w ostatnich latach z różnych powodów nie przyjmowały odwiedzin kolędowych, jeżeli chcą uczynić to w tym roku, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie.

 1. Biuro parafialne w okresie trwania kolędy będzie nieczynne.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 3. Odwiedziny duszpasterskie w katolickich rodzinach w sobotę będą miały miejsce w Lubczynie od nr 37 do końca. Początek kolędy – o godz. 9.
 4. Msza wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 6. Spotkanie opłatkowe parafialnych wspólnot „Przyjaciół Paradyża” rejonu gorzowskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.
 7. Podczas Mszy pasterskich na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki zebraliśmy na tacę 570 złotych, a w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego na potrzeby katolickich uczelni – 830 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content