Ogłoszenia parafialne 26.12.2019 r.

Jenin, 25.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień świąt będą przeznaczone na utrzymanie uczelni katolickich.
  2. Spotkania dla ministrantów odbędą się w drugi dzień świąt w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  3. W piątek, 27 grudnia, przypada święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków, Męczenników z Betlejem. Msze święte w piątek i w sobotę będą odprawione w kościele w Jeninie o godz. 18.
  4. Ze względu na okres świąteczny udzielam wszystkim parafianom i gościom w najbliższy piątek dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. Odwiedziny kolędowe będą miały miejsce w sobotę w Lubczynie od nr 2 do nr 36. Początek kolędy – o godz. 9. Rodziny, które w ostatnich latach z różnych powodów nie przyjmowały odwiedzin kolędowych, jeżeli chcą uczynić to w tym roku, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie.
  6. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu –  Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne wszystkich katolickich rodzin. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi zespół  „Jagienki”, który zaprasza od godz. 12.15 na koncert kolęd i pastorałek.
Skip to content