Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 r.

Jenin, 22.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. We wtorek, 24 grudnia, przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu obowiązuje wierzących post ścisły. Wieczorem zasiadamy w gronie rodziny do wspólnej kolacji, którą rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa. Następnie dzielimy się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.
  2. Msze pasterskie w Wigilię Bożego Narodzenia będą odprawiane według następującego porządku: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30 oraz w kościele w Jeninie – o godz. 22 i o godz. 24. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterek będą przeznaczone na diecezjalny Fundusz Ochrony Dziecka i Matki.
  3. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego będą odprawiane w naszej parafii według porządku niedzielnego.
  4. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą przy wyjściu z kościoła rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiary w wysokości 6 i 13 złotych, a także opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  5. W poprzednią niedzielę na utrzymanie Domu Księży Emerytów przekazaliśmy 380 złotych, a na ubezpieczenie naszych kościołów i domu parafialnego na przyszły rok zapłaciliśmy 836 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
  6. Ministranci przy wyjściu będą sprzedawać prasę katolicką. Podwójne numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” kosztują 10 złotych. Tygodnik „Niedziela” jest sprzedawany razem ze ściennym kalendarzem i płytą CD z kolędami i pastorałkami.

 

Skip to content