Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019 r.

Jenin, 1.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste, siódme i ósme – w środę od godz. 17.30 do 18;
 • klasy ponadpodstawowe – w czwartek od godz. 17.30 do 18.
 1. Msze roratnie ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. „Teatrzyk Majstersztyk” zaprezentuje przedstawienie o Jeninie dla dzieci klas młodszych i dzieci z przedszkola w środę, 4 grudnia, o godz. 10.40 w Szkole Podstawowej w Jeninie.
 3. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po wieczornej Mszy św.
 4. Odwiedziny w domach chorych zgłoszonych na stałe rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 8. Dodatkowych chorych do spowiedzi i Komunii św. przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia można zgłaszać do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.
 5. Spotkanie wszystkich dzieci ze Świętym Mikołajem, organizowane przez Parafialny Zespół Caritas i Sołectwo, odbędzie się w piątek o godz. 16 w Sali Wiejskiej w Jeninie.
 6. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po Mszy roratniej.
 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w domu parafialnym.
 8. Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem: „Eucharystia daje życie” odbędzie się w sobotę w sanktuarium w Rokitnie.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w tym tygodniu XVII Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. W sklepach na terenie Jenina będą wystawione pojemniki, w których prosimy umieszczać produkty żywnościowe. Wolontariusze wykonają z nich paczki dla ubogich rodzin naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas wszystkich Mszy świętych za tydzień odbędzie się poświęcenie medalików z wizerunkiem Niepokalanej.
 11. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła w Jeninie, natomiast ofiary zbierane do puszek – na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 13. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od dzisiejszej niedzieli rozprowadzać opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów na przyszły rok, a także małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę w wysokości 6 złotych. Natomiast duże świece będą dostarczone   w późniejszym terminie. Można także nabyć kartki świąteczne i ozdoby choinkowe, wykonane przez dzieci z parafialnej świetlicy „Radosna”. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na prowadzenie zajęć w naszej świetlicy.
 14. W poprzednią niedzielę na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu zebraliśmy 1220 złotych, natomiast ze sprzedaży cegiełek na koronę Matki Bożej Paradyskiej przekazaliśmy 1000 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z okazji wypominek.
Skip to content