Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019 r.

Jenin, 27.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Obecny tydzień jest tygodniem pierwszopiątkowym. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste, siódme i ósme – w środę od godz. 17.30 do 18;
 • klasy ponadpodstawowe – w czwartek o godz. 17.30 do 18.
 1. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane tylko o godz. 8 w kościele w Jeninie i o godz. 9.30 w kościele w Chwałowicach. Ofiary zbierane na tacę w kościele w Chwałowicach będą przeznaczone na dalszy remont  kościoła. Po Mszy świętej odprawimy w kościele nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, a następnie wyruszy procesja na miejscowy cmentarz.
 3. Modlitwy na cmentarzu w Bogdańcu rozpoczną się w piątek o godz. 14 procesją za zmarłych. Następnie zostanie odprawiona Msza św., podczas której w kaplicy cmentarnej będzie okazja do spowiedzi św. Ofiary zbierane w czasie Mszy świętej na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 4. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w kościele lub na cmentarzu.
 5. W najbliższy piątek nie obowiązuje wiernych wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 7. W sobotę, 2 listopada, obchodzimy Święto Zmarłych. Msze święte w tym dniu będą odprawione w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Lubczynie – o godz. 11, w kościele w Chwałowicach – o godz. 16 i w kościele w Jeninie – o godz. 18. Po każdej Mszy świętej   w sobotę odprawimy nabożeństwo wypominkowe za zmarłych z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 9. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędą się dzisiaj po zakończeniu Mszy świętych.
 10. Ministranci przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać prasę katolicką. Tygodnik „Gość Niedzielny” jest sprzedawany dzisiaj razem z płytą CD  z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes” i kosztuje 6 złotych. Natomiast w tygodniku katolickim „Niedziela” warto przeczytać artykuł „Dusze czyśćcowe zawsze pomogą”. Tygodnik kosztuje 5 złotych.
Skip to content