Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 r.

Jenin, 13.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
 2. Zbliża się kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tym Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Lubczynie we wtorek będzie świętować Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpocznie się podczas Mszy św. o godz. 9 w kościele w Lubczynie, a następnie w szkole będzie miał miejsce Przegląd Piosenki Religijnej.
 3. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 4. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się we wtorek po nabożeństwie różańcowym.
 5. W piątek, 18 października, obchodzimy święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlimy się za pracowników służby zdrowia, a następnie para- fialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 6. Spotkania dla młodzieży męskiej od 14. roku życia zatytułowane: „Gdzie jesteś?” odbędą się od piątku do niedzieli w Seminarium Duchownym  w Paradyżu. Następne terminy spotkań są wywieszone na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
 8. Spotkania dla ministrantów odbędą się dzisiaj w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 9. Zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.
 10. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18. Nauki będą głoszone od poniedziałku do soboty      o godz. 18.45.
 11. Ministranci przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać dzisiaj prasę katolicką. W tygodniku „Niedziela” warto przeczytać artykuł „Katolicka  optyka wyborcza”, a w tygodniku „Gość Niedzielny” – artykuł „Płacą zgodnie z prawem”, z którego można się dowiedzieć, jakie podatki płacą  księża i instytucje kościelne w Polsce. Czasopisma kosztują 5 złotych.
Skip to content