Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019 r.

Jenin, 21.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w kościele w Jeninie w środę, w piątek i w sobotę. W poniedziałek, we wtorek i w czwartek nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym.
  2. Okazja do spowiedzi będzie w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. W czwartek, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa, Patrona kierowców, podróżujących i pielgrzymów. W tym dniu odbędzie się coroczna rowerowa pielgrzymka z Jenina do Chwałowic. Uczestnicy wyjadą o godz. 17 sprzed kościoła w Jeninie do Lubczyna, gdzie w miejscowym kościele zatrzymają się na krótki odpoczynek i modlitwę. Po dotarciu wszystkich do Chwałowic, o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. Na zakończenie nastąpi poświęcenie rowerów, samochodów i innych pojazdów, którymi przybędą pielgrzymi. Po uroczystościach w kościele wszyscy uczestnicy są zaproszeni na piknik do sali wiejskiej.
  4. Kolonia w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby, organizowana przez naszą parafię, rozpoczyna się w piątek, 26 lipca. Wyjazd dzieci nastąpi o godz. 8 sprzed kościoła w Jeninie. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wypoczynku dzieci, dziękuję wychowawcom za podjęcie się trudu opieki nad uczestnikami kolonii, a także wszystkim  darczyńcom i sponsorom.
  5. W piątek, we wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Matki Najświętszej i Dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach i dziadkach, a także o emerytach i rencistach.
  6. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne. Sprawy nagłe należy załatwiać w zakrystii po zakończeniu Mszy świętych.
  7. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła w Jeninie zebraliśmy na tacę 1440 złotych i 2000 złotych w imiennej kopercie. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

Skip to content