Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019 r.

Jenin, 23.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Od jutra do czwartku po Mszy św. o godz. 18 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, a następnie odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek po procesji eucharystycznej na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędą się obrzędy błogosławieństwa małych dzieci Najśw. Sakramentem oraz poświęcenia wianków.
  4. W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. z kazaniem o godz. 18 w kościele w Jeninie odprawimy nabożeństwo czerwcowe.
  5. W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu odbędzie się uroczystość odpustowa w kościele w Lubczynie, która rozpocznie się o godz. 10.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. w celu uzyskania odpustu zupełnego. Następnie o godz. 11 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła i będzie odprawiona suma odpustowa. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Grzegorz Laskowski, wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie.
  6. Msza św. ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie odprawiona w sobotę w kościele w Jeninie o godz. 18. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  7. Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Gorzowie organizuje pielgrzymkę na XXX Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodzieży do Medjugorje oraz do Chorwacji oraz do Bośni i Hercegowiny, która odbędzie się na początku sierpnia. Bliższe informacje wraz z programem pielgrzymki można otrzymać dzisiaj w zakrystii.
Skip to content