Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019 r.

Jenin, 16.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie odprawiona we wtorek o godz. 9 w kościele w Lubczynie.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, głównej Patronki naszej diecezji. Msze święte we wtorek będą odprawione: w koś-ciele w Lubczynie – o godz. 9 i w kościele w Jeninie – o godz. 18.
  3. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się w domu parafialnym we wtorek po wieczornej Mszy św.
  4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o godz. 18.30 w kościele w Jeninie.
  5. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W święto Bożego Ciała obowiązuje w naszej parafii niedzielny porządek Mszy świętych. Po Mszy św. o godz. 12.30 z kościoła w Jeninie wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o wyznaczenie funkcji na procesję i udekorowanie posesji na trasie. Dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe uczestniczą w procesji w swoich strojach. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  6. Koncert Uwielbienia odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała na Placu Jana Pawła II w Gorzowie o godz. 19.30. Wstęp wolny. Koncert poprzedzi festyn rodzinny od godz. 16.
  7. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna przez Paradyż w intencji powołań pod hasłem: „Obietnica i wyzwanie” odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę.
  8. Rowerowa pielgrzymka z Jenina na Jasną Górę odbędzie się w przyszłym miesiącu. Szczegółowych informacji na temat pielgrzymki udzielają Elżbieta i Zbigniew Opłatkowscy.
  9. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Wojciecha w Osiedlu Słonecznym w Gorzowie. Nauki będą głoszone w dni powszednie o godz. 19.15.
  10. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 1770 złotych, a do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – 300 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

Skip to content