Ogłoszenia duszpasterskie 9.06.2019 r.

Jenin, 9.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Odpust Rokitniański rozpoczyna się w najbliższy wtorek w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 2. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w kościele w Jeninie we wtorek i w środę oraz w piątek i w sobotę o godz. 18.
 3. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie miała miejsce w tym tygodniu według następującego porządku:
 • klasy trzecie, czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste, siódme, ósme, gimnazjalne i ponadgimnazjalne –w środę od godz. 17.30 do 18.
 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę o godz. 19 w domu parafialnym.
 2. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, w kościele w Chwałowicach. Początek – o godz. 18.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. dla wszystkich, którzy chcą uzyskać odpust zupełny oraz dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Następnie o godz. 19 odbędzie się procesja dookoła kościoła i rozpocznie się suma odpustowa. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kanonik Janusz Zieliński, oficjał Sądu Biskupiego w Gorzowie.
 3. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w piątek o godz. 9 w Szkole Podstawowej w Jeninie.
 4. Msza dziękczynna na zakończenie kolejnego roku pracy świetlicy PZC „Radosna” będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 5. Ze względu na uroczystość odpustową w Chwałowicach, biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w piątek wieczornej po Mszy św.
 6. Diecezjalne Dni Młodzieży odbędą się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, w sanktuarium w Rokitnie. Wyjazd autokarem z Gorzowa nastąpi o godz. 13.30. Koszt wynosi 21 złotych. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 8. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.30 w kościele Św. Wojciecha w Osiedlu Słonecznym w Gorzowie. Nauki będą głoszone w dni powszednie o godz. 19.15.
 9. Zbliża się uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę, aby w tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotowali parafianie mieszkający przy następujących ulicach:
 • ołtarz pierwszy – ulice: Krótka, Okrężna i Gorzowska od nr 1 do nr 50 (parafianie w sprawie przygotowania tego ołtarza proszeni są o zgłoszenie się do p. Stefanii Stachowskiej);
 • ołtarz drugi – ulice: Zielona i Gorzowska od nr 126 do nr 154 (prosimy zgłosić się do p. Marii Bijak);
 • ołtarz trzeci – ul. Wojska Polskiego (prosimy zgłosić do p. Zenony Arcab);
 • ołtarz czwarty – ulice: Słoneczna, Ogrodowa i Cicha (prosimy zgłosić się do p. Ireny Kamińskiej).
 1. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła. W poprzednią niedzielę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy do puszek 475 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 2. Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się dzisiaj w Gorzowie. Marsz wyruszy o godz. 14.30 sprzed kościoła pw. Św. Maksymiliana Kolbego przy ulicy Czereśniowej na Plac Jana Pawła II, gdzie zaplanowano rodzinny festyn. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogło- szeń przed kościołem i w ulotkach rozdawanych w poprzednią niedzielę.

 

 

 

Skip to content