Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019 r.

Jenin, 28.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
 2. We wtorek, 30 kwietnia, obchodzimy przeniesioną z oktawy Wielkanocy uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 3. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości ze Szczecina do Rokitna będzie w środę, 1 maja, przechodzić przez Jenin.
 4. W środę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa będą odprawiane w kościele w Jeninie w dni powszednie od wtorku do soboty przez cały maj po Mszy św. o godz. 18. Ze względu na wizytację kanoniczną w parafiach naszego dekanatu w tym roku nie będzie nabożeństw majowych w niedziele i święta.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po zakończeniu nabożeństwa majowego.
 7. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Z okazji przypadających w tych dniach świąt i uroczystości wywieszamy na naszych domach flagi państwowe i maryjne.
 8. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w domu parafialnym.
 10. W drugi dzień świąt na potrzeby katolickich wyższych uczelni zebraliśmy na tacę 885 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 11. Diecezjalna pielgrzymka wspólnot „Przyjaciół Paradyża” do Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za tydzień.
 13. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
 14. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się za tydzień podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii pw. Chrystusa Króla przy ulicy Woskowej w Gorzowie na Zawarciu.
 15. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną naszej Caritas odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.
 16. Parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy za Ojczyznę w Godzinie Miłosierdzia. Modlitwa będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 15 w trzech miejscach na terenie Jenina: przy kościele, przy kaplicy Jezusa Miłosiernego na Osiedlu Stilonowskim i przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Gorzowskiej i Nowej.
Skip to content