Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019 r.

Jenin, 14.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół na Wielki Tydzień i święta wielkanocne jutro o godz. 17.
 2. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się we wtorek w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 18.
 3. Spotkania dla ministrantów i lektorów odbędą się w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
 4. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu wyjątkowo nieczynne.
 5. W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona  o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.
 6. W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 14. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy o godz. 18, a po nim będziemy uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i obrzędem Komunii św. Po przeniesieniu Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego adoracja będzie trwać do godz. 21. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.
 7. Okazja do spowiedzi będzie w ramach Nocy Konfesjonałów w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od zakończenia wieczornej liturgii do godz. 24 w parafii pw. NMP Królowej Polski przy ulicy Żeromskiego w Gorzowie.
 8. Święcenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w Wielką Sobotę w kościele w Jeninie: o godz. 11, 12 i 14, w kościele w Chwałowicach –  o godz. 13 i w kościele w Lubczynie – godz. 13.30.
 9. W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 14. Mszę Wigilii Paschalnej z obrzędami poświęcenia ognia i wody chrzcielnej odprawimy o godz. 18.
 10. Msza rezurekcyjna zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania w kościele w Jeninie o godz. 6. Nie będzie natomiast za tydzień Mszy św. o godz. 8. Pozostałe Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.30.
 12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.

 

Skip to content