Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2019 r.

Jenin, 7.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele w Jeninie w tym tygodniu: w poniedziałek i we wtorek o godz. 9 i 18 oraz w środę i w piątek – o godz. 18. Ze względu na pomoc w spowiedziach w sąsiednich parafiach w czwartek i w sobotę nie będzie Mszy świętych.
 2. Ojciec Rekolekcjonista będzie odwiedzał w domach chorych zgłoszonych na stałe jutro od godz. 10. Dodatkowych chorych można zgłaszać dzisiaj w zakrystii lub telefonicznie.
 3. Walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii odbędzie się w środę w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 18.
 4. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej będzie miało miejsce w najbliższy piątek w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
 5. Droga Krzyżowa z obrzędem Komunii świętej będzie odprawiona w kościele w Lubczynie w piątek o godz. 17.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca, będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 7. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w piątek po zakończeniu wieczornego nabożeństwa. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy świętych będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm.
 9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w domu parafialnym w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
 11. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
 12. Wolontariusze PZC będą dzisiaj przy wyjściu z kościoła rozprowadzać ozdobne świece na stół wielkanocny. Ofiara za świecę wynosi 15 złotych i będzie przeznaczona na pomoc ubogim oraz rodzinom z Syrii. Będzie  można również nabyć ozdobne palmy na Niedzielę Palmową, wykonane przez parafianki, oraz kartki świąteczne, wykonane przez dzieci z naszej parafialnej świetlicy „Radosna”. Dochód ze sprzedaży palm i kartek jest przeznaczony na prowadzenie zajęć w świetlicy.
Skip to content