Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019 r.

Jenin, 24.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W dniu jutrzejszym podczas Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie będzie miał miejsce obrzęd ślubowania osób, które chcą włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 2. Wszyscy, którzy pragną pomóc w wykonywaniu ozdobnych palm na Niedzielę Palmową, proszeni są o przybycie do domu parafialnego w środę o godz. 10. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na zajęcia dla dzieci w świetlicy „Radosna”.
 3. Msza św. z obrzędem poświęcenia krzyży kandydatom do bierzmowania będzie odprawiona w czwartek o godz. 18 w kościele w Jeninie. Młodzież uczestniczy w uroczystości razem z rodzicami i świadkami bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się próba uroczystości bierzmowana.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez kandydatów do bierzmowania, będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
 5. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w piątek po zakończeniu wieczornego nabożeństwa.
 6. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwa i świadków oraz dla wszystkich chętnych będzie miała miejsce w sobotę o godz. 16 w kościele w Jeninie. Po zakończonej spowiedzi odbędzie się generalna próba uroczystości bierzmowania.
 7. Wizytacja Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę. W związku z wizytacją wywieszamy na naszych domach flagi narodowe, maryjne i papieskie.
 8. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozpoczynają w tym tygodniu XVI Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. W sklepach na terenie Jenina będą wystawione pojemniki, w których prosimy umieszczać produkty żywnościowe. Wolontariusze wykonają z nich paczki świąteczne najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii.
 9. Kolonia, organizowana przez naszą parafię, odbędzie się w dniach od 26 lipca do 8 sierpnia w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby. Zapisy dzieci przyjmuje Mirosława Jach.
 10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
 11. W poprzednią niedzielę zebraliśmy do puszek na misje 362 złote. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 12. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
 13. Spotkanie parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym po zakończeniu Gorzkich Żali.
 14. Wolontariusze parafialnej Caritas od dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać ozdobne świece na stół wielkanocny, z których dochód jest  przeznaczony na pomoc ubogim, a także syryjskim rodzinom, poszkodowanym w wyniku wojny. Ofiara za świecę wynosi 15 złotych.
Skip to content