Ogłoszenia duszpasterskie 3.03.2019 r.

Jenin, 3.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione w Środę Popielcową: w kościele w Jeninie – o godz. 9 i o godz. 18, w kościele w Chwałowicach – o godz. 16 i w kościele w Lubczynie – o godz. 17. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje wiernych abstynencja od napojów alkoholowych i post ścisły w przedziale wiekowym od 18 do 60 roku życia.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  4. Rekolekcje wielkopostne Caritas odbędą się od najbliższego piątku do niedzieli w Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie.
  5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się drugi rok do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym w Jeninie.
  6. Spotkania dla ministrantów odbędą się w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  7. Spotkanie dla wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Jeninie.
  8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
  9. Wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadzi Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński, odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 31 marca.
  10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
Skip to content