Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018 r.

Jenin, 30.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w tym tygodniu w kościele w Jeninie tylko w poniedziałek i w sobotę o godz. 18.
 2. Jutro kończymy rok kalendarzowy. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku będą odprawione o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 3. We wtorek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w Nowy Rok będą odprawione w kościele w Chwałowicach – o godz. 9.30, w kościele w Lubczynie – o godz. 11 i w kościele w Jeninie – o godz. 12.30 oraz o godz. 18. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 4. Odwiedziny kolędowe odbędą się w tym tygodniu według następującego porządku:
 • w środę (2 stycznia)

– ulica Gorzowska od nr 1 do nr 38;

– ulice: Cicha, Gorzowska od nr 41 do 54, Parkowa i Okrężna;

 • w czwartek (3 stycznia)

– ulice: Gorzowska od nr 57 do 100 i Miła;

– ulica Gorzowska od nr 101 do nr 125;

 • w piątek (4 stycznia)

– ulice: Gorzowska od nr 126 do nr 160 i Zielona;

– ulice: Lipowa i Polna oraz Lubczyno od nr 1 do nr 1c.

Początek kolędy – o godz. 16.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 2. Próba przedstawienia jasełkowego odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w kościele w Jeninie.
 3. Odwiedziny kolędowe odbędą się w sobotę w Chwałowicach od nr 39 do końca. Początek kolędy – o godz. 9.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej w święto Trzech Króli odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kredę i kadzidło w pakietach będzie można nabyć przy wejściu do kościoła, składając ofiarę na potrzeby naszej parafii, a wodę święconą zabrać w przyniesionym przez siebie naczyniu. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św.
 6. Dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy „Radosna” wystawią przedstawienie jasełkowe w przyszłą niedzielę w kościele w Jeninie dwa razy: po Mszy św. o godz. 8 i po Mszy św. o godz. 12.30.
Skip to content