Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018 r.

Jenin, 23.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przez cały jutrzejszy dzień zachowujemy katolickie i polskie tradycje oraz zwyczaje, np. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy w rodzinnym gronie do wspólnej kolacji, którą rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, a następnie dzielimy się opłatkiem, składając sobie nawzajem świąteczne życzenia.
  2. Msze pasterskie będą odprawione w naszej parafii w Wigilię Narodzenia Pańskiego: w kościele w Chwałowicach – o godz. 21, w kościele w Lubczynie – o godz. 22.30 i w kościele w Jeninie – o godz. 22 i o godz. 24. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterek będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka imienia Biskupa Wilhelma Pluty.
  3. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  4. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj przy wyjściu opłatki wigilijne w kompletach, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki i stroiki świąteczne oraz sianko pod wigilijny obrus.
Skip to content