Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018 r.

Jenin, 16.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 15 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
  2. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętych w dni powszednie w kościele parafialnym w Jeninie.
  3. Biuro parafialne i świetlica „Radosna” w domu parafialnym będą w tym tygodniu nieczynne.
  4. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorowało kościół na święta Bożego Narodzenia we wtorek od godz. 17.
  5. Dzień spowiedzi adwentowej będzie w naszej parafii w najbliższy piątek: w kościele w Chwałowicach – o godz. 16, w kościele w Lubczynie – o godz. 16.30 i w kościele w Jeninie – o godz. 17.
  6. Obrzęd poświęcenia szopek betlejemskich oraz figurek Dzieciątka Jezus odbędzie się w przyszłą niedzielę. Szopki do poświęcenia stawiamy przed ołtarzem.
  7. Spotkania dla ministrantów odbędą się dzisiaj w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  8. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać dzisiaj świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę w wysokości 6 złotych, opłatki wigilijne, za które składamy ofiary na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów i ubezpieczenia OC na przyszły rok, oraz kartki świąteczne i sianko pod wigilijny obrus, z których dochód jest przeznaczony na prowadzenie zajęć dla dzieci w świetlicy   „Radosna”.
  9. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego zebraliśmy na tacę 1680 złotych, a do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego na Wschodzie – 525 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content