Ogłoszenia duszpasterskie 2.12.2018 r.

Jenin, 2.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze roratnie ku czci Matki Najświętszej będą odprawiane od wtorku do piątku o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • klasy czwarte i piąte – we wtorek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy szóste i siódme – w środę od godz. 17.30 do 18;
 • klasy ósme i gimnazjalne – w czwartek od godz. 17.30 do 18;
 • klasy ponadgimnazjalne – w piątek od godz. 17.30 do 18.
 1. Spotkanie ze Świętym Mikołajem dla wszystkich dzieci z Jenina odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, o godz. 16 w Sali Wiejskiej. Spotkanie organizują Rada Sołecka i Parafialny Zespół Caritas.
 2. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.
 3. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 4. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po Mszy roratniej.
 5. W sobotę, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w Bazylice w Rokitnie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której lekarze z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ginekologów Chrześcijańskich powierzą swoją zawodową działalność Niepokalanej. Na uroczystości są zaproszone osoby, które złożyły deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Początek – o godz. 11.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się drugi rok do bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym w Jeninie.
 7. Msza św. z kazaniem w święto Niepokalanego Poczęcia NMP z obrzędem poświęcenia medalików z wizerunkiem Niepokalanej będzie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 8. Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem: „Młodzi z Niepokalaną”   będzie miał miejsce w sobotę, 8 grudnia, w sanktuarium w Rokitnie od godz. 18 do 21.30. Wyjazd organizuje parafia pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w tym tygodniu Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. W sklepach na terenie Jenina będą wystawione pojemniki, do których prosimy o składanie zakupionych w sklepie produktów żywnościowych. Wolontariusze PZC wykonają z nich paczki dla ubogich rodzin naszej parafii.
 10. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
 11. Zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego na Wschodzie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św.
 12. W poprzednią niedzielę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu zebraliśmy na tacę 1230 złotych. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone z okazji wypominek.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 14. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas od dzisiaj przez wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzać przy wyjściu z kościoła opłatki wigilijne w kompletach, za które składamy ofiarę na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów na przyszły rok oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za małą świecę składamy ofiarę w wysokości 6 złotych, a za dużą – w wysokości 13 złotych. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć również kartki świąteczne i sianko pod wigilijny obrus.
Skip to content