Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018 r.

Jenin, 28.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ostatnie nabożeństwa różańcowe będą odprawione we wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie według następującego porządku:
 • we wtorek – klasy czwarte, piąte i szóste – od godz. 17.30 do 18;
 • w środę – klasy siódme i gimnazjalne – od godz. 17.30 do 18;
 • w piątek – klasy ponadgimnazjalne – od godz. 17.30 do 18.
 1. W czwartek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu będą odprawione w naszej parafii: o godz. 8 w kościele w Jeninie i o godz. 9.30 w kościele w Chwałowicach. Ofiary zbierane na tacę w Chwałowicach będą przeznaczone na dalszy remont miejscowego kościoła. Po Mszy św. w Chwałowicach będzie odprawione w kościele nabożeństwo wypominkowe, a następnie wyruszy procesja za zmarłych na cmentarz.
 2. Modlitwy na cmentarzu w Bogdańcu w uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczną się o godz. 14 procesją za zmarłych, a następnie będzie odprawiona Msza św. Uczestnictwo we Mszy św. w kościele lub na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych jest obowiązkiem każdego wierzącego.
 3. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
 4. W piątek, 2 listopada, przypada Święto Zmarłych. Msze święte w Dzień Zaduszny będą odprawione: w kościele w Lubczynie – o godz. 11, w kościele w Chwałowicach – o godz. 16 i w kościele w Jeninie – o godz. 18. Po każdej Mszy św. będzie odprawione nabożeństwo wypominkowe.
 5. Biuro parafialne i świetlica „Radosna” będą w tym tygodniu wyjątkowo
 6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę.
 7. Mieszkańcy gminy Bogdaniec wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Stowarzyszeniem „Promyk” z Witnicy będą za tydzień po zakończeniu obydwu Mszy świętych sprzedawać ciasto i gofry, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc pogorzelcom z Podjenina.
 8. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będziemy odprawiać w naszej parafii przez cały listopad po każdej Mszy św. Kartki na wypominki można otrzymać dzisiaj przy wyjściach z kościoła. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe składamy w naszej parafii w zakrystii lub w kopercie na tacę.
 9. Zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Pakistanie odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła. W poprzednią niedzielę na działalność misyjną Kościoła zebraliśmy na tacę 850 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content