Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2018 r.

Jenin, 16.09.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. We wtorek, 18 września, obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży i Patrona Polski. Msza św. ku jego czci będzie odprawiona we wtorek w kościele w Jeninie o godz. 18.
 2. Spotkanie parafialnego zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła odbędzie się w domu parafialnym we wtorek po zakończeniu Mszy św.
 3. Świetlica „Radosna” w domu parafialnym wznawia pracę po przerwie wakacyjnej w środę. Zajęcia będą odbywały się w środy i w piątki od godz. 16 do godz. 18. Zajęcia kółka plastycznego i kółka tanecznego będą odbywały się w środy, a zajęcia sekcji szachowej – w piątki. Zapraszamy rodziców i inne osoby chętne do pomocy w tym roku w świetlicy.
 4. Parafialny zastęp Rycerstwa rozpoczyna w czwartek o godz. 17.30 odprawianie Nowenny do Świętego Michała Archanioła przed uroczystością odpustową. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 5. Adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św.
 6. W piątek obchodzimy święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 7. Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, organizowany pod hasłem „Młodzi w Kościele”, odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę w Zielonej Górze.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do sanktuarium w Rokitnie odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 9. Spotkania dla ministrantów odbędą się dzisiaj w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 10. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i diecezjalnego Instytutu Filozoficzno-Teologicznego odbędzie się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
 11. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy 1750 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 12. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Mieszka I-go 59 w Gorzowie. Nauki w dni powszednie będą głoszone o godz. 19 w sali parafialnej.
 13. Ścienne kalendarze katolickie na przyszły rok będą rozprowadzane w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Kalendarz wielokartkowy kosztuje 5 złotych, a kalendarz jednokartkowy – złotówkę.

 

Skip to content