Ogłoszenia duszpasterskie 2.09.2018 r.

Jenin, 2.09.2018

1. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będą odprawione w naszej parafii: jutro o godz. 10 w kościele w Lubczynie i w środę o godz. 8.50 w szkole w Jeninie. Podczas Mszy świętych będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia plecaków i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.
  2. Msze święte w dni powszednie w kościele w Jeninie będą odprawiane w tym tygodniu od środy do soboty o godz. 18.
  3. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie według następującego porządku:
  • klasy czwarte i piąte – w środę od godz. 17.30 do 18;
  • klasy szóste, siódme i ósme – w czwartek od godz. 17.30 do 18;
  • klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne – w piątek od godz. 17.30 do 18-tej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spotkanie wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w domu parafialnym w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.
  2. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w piątek o godz. 8.
  3. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.
  4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11 w domu parafialnym.
  5. W sobotę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP. Msza św. z kazaniem oraz obrzędem poświęcenia ziarna siewnego i nasion będzie odprawiona w sobotę o godz. 18 w kościele w Jeninie.
  6. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się drugi rok do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w sobotę w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.
  7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św.
  9. Spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich odbędzie się za tydzień w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 12.30.

Spotkanie parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16 w domu parafialnym.