Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2018 r.

Jenin, 12.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Msze święte w tym dniu w naszej parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej diecezji. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym, w które każdy wierzący posiada obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  2. W środę odbędą się Dożynki Diecezjalne w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Mszę dziękczynną za tegoroczne plony o godz. 12 odprawi Ksiądz Biskup Marek Mendyk z Legnicy.
  3. Koncert zespołu „Skaldowie” odbędzie się w uroczystość Wniebowzięcia NMP na placu przy kościele katedralnym w Gorzowie. Z koncertem jest związana akcja wysyłania SMS na remont katedry. Początek – w środę o godz. 20.
  4. W poprzednią niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zebraliśmy na tacę 535 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content