Ogłoszenie duszpasterskie 10.06.2018 r.

Jenin, 10.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jutro rozpoczynają się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie tygodniowe uroczystości odpustowe, na które składają się m.in. następujące wydarzenia: w poniedziałek – pielgrzymka organistów i kościelnych, w środę – pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych oraz służby zdrowia, w sobotę – Diecezjalny Dzień Młodych. Centralna uroczystość, połączona z Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin, będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę. Uroczysta odpustowa Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 12 pod przewodnictwem Biskupa Antoniego Stankiewicza z Watykanu z homilią Biskupa Pawła Sochy.
  2. W poniedziałek, wtorek i w środę nie będzie wieczornych Mszy świętych w kościele w Jeninie.
  3. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego odbędzie się w środę, 13 czerwca, w kościele w Chwałowicach. Początek – o godz. 18.30 adoracją Najśw. Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Procesja dookoła kościoła rozpocznie się o godz. 19, a następnie zostanie odprawiona suma Uroczystości będzie przewodniczył ks. Andrzej Fiołka, proboszcz parafii w Gralewie.
  4. Msza dziękczynna za kolejny rok pracy świetlicy PZC „Radosna” będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie. Po zakończeniu Eucharystii parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  5. Próba scholi odbędzie się w sobotę o godz. 10 w domu parafialnym.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w domu parafialnym w Jeninie w sobotę po wieczornej Mszy św. Młodzież przynosi ze sobą indeksy.
  7. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę w parafii pw. Najśw. Zbawiciela przy ulicy Niemcewicza w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18. Nauki będą głoszone w dni powszednie o godz. 19.20.
  8. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła. W poprzednią niedzielę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 450 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Skip to content