Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018 r.

Jenin, 3.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne dookoła kościoła w Jeninie będą miały miejsce we wtorek, w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie czerwcowym. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po procesji odbędzie się błogosławieństwo dzieci Najśw. Sakramentem oraz obrzęd poświęcenia wianków i ziół.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spotkanie parafialnej wspólnoty „Przyjaciół Paradyża” odbędzie się w czwartek w domu parafialnym po wieczornym nabożeństwie.
  3. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. z kazaniem będzie odprawiona w piątek o godz. 18 w kościele w Jeninie, a następnie odprawimy nabożeństwo czerwcowe i Wspólnota Intronizacyjna poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  4. Czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa z naszej diecezji w intencji Ojczyzny i o dobre przeżywanie Roku Ducha Świętego odbędzie się w nocy z piątku na sobotę w sanktuarium w Rokitnie. Początek – w piątek o godz. 21, a zakończenie – w sobotę o godz. 4.
  5. W sobotę przypada święto Niepokalanego Serca NMP.
  6. Spotkania dla ministrantów odbędą się w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
  7. Zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie będzie dzisiaj przy wyjściach z kościoła, natomiast za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
  8. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
Skip to content