Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2018 r.

Jenin, 31.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna oktawę Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie czerwcowym odbędzie się w Jeninie procesja eucharystyczna wokół kościoła, natomiast w niedzielę procesje dookoła kościołów odbędą się po Mszy św. w Chwałowicach i w Lubczynie oraz po Mszy św. o godz. 12.30 w Jeninie.
  2. Jutro przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach rozpoczną się jutro o godz. 8.
  3. Diecezjalna Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna pod hasłem: „Słuchaj, rozeznawaj, żyj powołaniem” odbędzie się od piątku do niedzieli.
  4. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w piątek i w sobotę od godz. 17.30 do 18.
  5. Msza wynagradzająca do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiona jutro o godz. 18 w kościele w Jeninie, następnie odprawimy nabożeństwo czerwcowe i odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po której parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  6. Jutro obchodzimy Dzień Dziecka. Podczas Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwa czerwcowego będziemy modlili się za dzieci naszej parafii.
  7. Ze względu na szczególny charakter jutrzejszego dnia udzielam wszystkim wiernym dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  8. Diecezjalny Dzień Dziecka wraz festynem rodzinnym „Bądźmy razem” odbędzie się w sobotę w sanktuarium w Rokitnie. Program jest wywieszony na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Początek – o godz. 10.30. Do Rokitna udajemy się własnymi środkami lokomocji. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć w festynie, należy koniecznie zapisać na listę w zakrystii w naszej parafii.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę.
  10. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Stefaniak, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie

i Marta Magdalena Burghardt, stanu wolnego, zamieszkała w Bogdańcu

zapowiedź trzecia

Andrzej Gościniec, stanu wolnego, zamieszkały w Radziszewie

i Justyna Katarzyna Żylewicz, stanu wolnego, zamieszkała w Jeninie

zapowiedź trzecia

Jakub Zieliński, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie

i Małgorzata Anna Kałuża, stanu wolnego, zamieszkała w Jeninie

zapowiedź trzecia

Bartosz Jan Kieda, stanu wolnego, zamieszkały w Gorzowie

i Alicja Pieksza, stanu wolnego, zamieszkała w Jeninie

zapowiedź trzecia

Skip to content