Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 r.

Jenin, 20.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą od jutra do piątku przeżywać Biały Tydzień, uczestnicząc wraz ze swoimi rodzinami we Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie majowym.
 2. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.
 3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie obchodzi w czwartek Dzień Urodzin Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczną się w kościele w Lubczynie podczas Mszy św. o godz. 9.
 4. W czwartek, 24 maja, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy PZC „Radosna” w domu parafialnym zapraszają wszystkie Mamy z okazji Dnia Matki na spotkanie w świetlicy, które odbędzie się w piątek, 25 maja, o godz. 16.
 6. Adoracja Najśw. Sakramentu, przygotowana przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, rozpocznie się w piątek po nabożeństwie majowym.
 7. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców oraz wszystkich chętnych odbędzie się w sobotę w kościele w Jeninie o godz. 10 i w kościele w Lubczynie – o godz. 11.
 8. Uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędą się w przyszłą niedzielę w kościele w Lubczynie podczas Mszy św. o godz. 11 i w kościele w Jeninie podczas Mszy św. o godz. 12.30.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 10. Diecezjalny Dzień Dziecka wraz z festynem rodzinnym „Bądźmy razem” odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca w sanktuarium w Rokitnie. Program jest wywieszony na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Początek – o godz. 10.30. Do Rokitna udajemy się własnymi środkami lokomocji. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć w festynie, należy koniecznie zapisać na listę w zakrystii.
 11. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy na tacę 1750 złotych i 300 złotych w imiennej kopercie. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 12. Nabożeństwo majowe będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Stefaniak, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie

i Marta Magdalena Burghardt, stanu wolnego, zamieszkała w Bogdańcu

zapowiedź pierwsza

Andrzej Gościniec, stanu wolnego, zamieszkały w Radziszewie

i Justyna Katarzyna Żylewicz, stanu wolnego, zamieszkała w Jeninie

zapowiedź pierwsza

Jakub Zieliński, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie

i Małgorzata Anna Kałuża, stanu wolnego, zamieszkała w Jeninie

zapowiedź pierwsza

Bartosz Jan Kieda, stanu wolnego, zamieszkały w Gorzowie

i Alicja Pieksza, stanu wolnego, zamieszkała w Jeninie

zapowiedź pierwsza

Skip to content