Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018 r.

Jenin, 25.03.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie dekorować kościół w Jeninie na obchody Wielkiego Tygodnia i świąt wielkanocnych jutro od godz. 17.
  2. Spotkania dla ministrantów i lektorów odbędą się w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 11 w kościele w Jeninie.
  3. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia z historii naszego zbawienia. W Wielki Czwartek – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18. Po zakończonej liturgii nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do bocznego ołtarza i rozpocznie się adoracja do godz. 21.
  5. W Wielki Piątek – pamiątkę Męki i Śmierci Chrystusa – początek adoracji o godz. 14. Wieczorem odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18, a następnie rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św. Na zakończenie przeniesiemy Najśw. Sakrament do Bożego Grobu i rozpocznie się adoracja do godz. 21. W Wielki Piątek obowiązuje wierzących post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Post zachowujemy do Wigilii Paschalnej.
  6. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 14. Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia, rozpoczniemy o godz. 18. Podczas liturgii w kościele nastąpi poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego w sobotę przynosimy ze sobą świece.
  7. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych będzie miało miejsce w Wielką Sobotę w kościele w Jeninie: o godz. 11, 12 i 14, w kościele w Chwałowicach – o godz. 13 i w kościele w Lubczynie – o godz. 13.30.
  8. Msza rezurekcyjna w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona w kościele w Jeninie o godz. 6 zamiast Mszy św. o godz. 8. Pozostałe Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.
  9. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
Skip to content