Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2018 r.

Jenin, 18.03.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Msze święte w kościele w Jeninie będą odprawiane: w poniedziałek i we wtorek o godz. 9 i o godz. 18, w środę, czwartek i piątek – o godz. 18, a w sobotę nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
 2. Jutro, 19 marca, obchodzimy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. Ojciec Rekolekcjonista będzie odwiedzał w domach chorych zgłoszonych na stałe jutro od godz. 10. Natomiast dodatkowych chorych, którzy nie będą mogli przystąpić do spowiedzi i do Komunii św. w kościele, można zgłaszać dzisiaj w zakrystii lub telefonicznie.
 4. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek i piątek przez pół godziny po zakończeniu wieczornego nabożeństwa. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. XVII Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej będzie odprawione w piątek w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15 w Bazylice.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca, będzie odprawione w piątek po Mszy św. o godz. 18 w kościele w Jeninie. Następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas Mszy świętych w przyszłą niedzielę będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Ozdobne palmy, wykonane przez parafianki, można nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na prowadzenie zajęć w świetlicy „Radosna” w domu parafialnym.
 8. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać również świece wielkanocne, które zapalamy na wielkanocnym stole i na grobach naszych bliskich oraz przynosimy do kościoła na liturgię Wielkiej Soboty. Ofiara na świecę wynosi 15 złotych. Można nabyć także kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze świetlicy „Radosna”.
 9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
 10. W poprzednią niedzielę na dalszy remont kościoła parafialnego w Jeninie zebraliśmy 2000 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 11. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w kościele w Jeninie.
Skip to content