Ogłoszenia duszpasterskie 4.03.2018 r.

Jenin, 4.03.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
 2. Msze święte w tym tygodniu w dni powszednie będą odprawiane w koś- ciele w Jeninie we wtorek, czwartek, piątek i w sobotę. W poniedziałek i w środę nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jeninie i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie odbędą się w środę, czwartek i w piątek. Rekolekcje będzie prowadził ks. Mirosław Żadziłko, wikariusz parafii pw. Św. Józefa w Zielonej Górze.
 4. W piątek włączamy się w kościele w Jeninie do inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, którą rozpoczniemy o godz. 17.45 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie będzie odprawiona Eucharystia, po której Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej i adorację Najśw. Sakramentu. Zakończenie nastąpi o godz. 19.30 Apelem Maryjnym.
 5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę w domu parafialnym w Jeninie po Mszy św. o godz. 18.
 6. Wielkanocna Zbiórka Żywności rozpoczyna się w tym tygodniu. W sklepach na terenie Jenina będą wystawione pojemniki, do których prosimy składać produkty żywnościowe, natomiast wolontariusze PZC wykonają z nich paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.
 7. Spotkania dla ministrantów odbędą się w przyszłą niedzielę w kościołach w Chwałowicach i w Lubczynie.
 8. I Koncert Pieśni Pasyjnej będzie miał miejsce za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Jeninie. W programie koncertu wystąpią najlepsze chóry północnej części naszej diecezji.
 9. Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpoczyna się za tydzień w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie podczas Mszy św. o godz. 18. Nauki będą głoszone od poniedziałku do soboty o godz. 19 w kościele.
 11. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą od przyszłej niedzieli rozprowadzać świece na stół wielkanocny, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinom w Syrii. Za świecę składamy ofiarę w wysokości 15 złotych. Będzie można również nabyć kartki świąteczne, wykonane przez dzieci ze świetlicy „Radosna”.
 12. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wymianę elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w Jeninie.
 13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
 14. W poprzednią niedzielę na pomoc polskim misjonarzom zebraliśmy do puszek 600 złotych. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
 15. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św.
 16. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione dzisiaj o godz. 16 w koś- ciele w Jeninie.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Daniel Piwoński, stanu wolnego, zamieszkały w Jeninie

i Justyna Monika Piechota, stanu wolnego, zamieszkała w Ściechówku

zapowiedź druga

Skip to content