Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018 r.

Jenin, 11.02.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał dary żywnościowe rodzinom, zakwalifikowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jutro od godz. 16 do 18 w domu parafialnym w Jeninie.
  2. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele w Jeninie od wtorku do piątku. W poniedziałek i w sobotę nie będzie w tym tygodniu Mszy świętych w kościele parafialnym.
  3. Świetlica „Radosna” w domu parafialnym w Jeninie będzie w pierwszym tygodniu ferii zimowych nieczynna. Natomiast w drugim tygodniu ferii zajęcia dla dzieci będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 11 do 14.
  4. W środę, 14 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione w naszej parafii według następującego porządku: w kościele w Jeninie – o godz. 9 i o 18, w kościele w Chwałowicach – o godz. 16 oraz w kościele w Lubczynie – o godz. 17. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów. W Środę Popielcową obowiązuje wiernych post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione w piątek w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 18, a następnie parafialna Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.
  6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej i Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali.
  7. I Przegląd Pieśni Pasyjnych z udziałem najlepszych zespołów chóralnych z północnej części naszej diecezji odbędzie się za miesiąc, 11 marca, w kościele w Jeninie po Mszy św. o godz. 12.30.
  8. Zbiórka do puszek na prowadzenie hospicjów odbędzie się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Sałatka, stanu wolnego, zamieszkały w Lubczynie

i Ewa Kinga Czajkowska, stanu wolnego, zamieszkała w Lubczynie

– zapowiedź trzecia

Skip to content